Kitabım

Kitabım

/Tahsilat Koçluğu

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de satışları ve reklamları en iyi şekilde yapmak çok önemlidir. Ancak, ekonomik daralmaların arttığı bu dönemde, satışı yapılan ürün veya hizmetlerin “parasını alabilmek” de çok önemli bir hale gelmiştir.
 
Tahsil edilemeyen hiçbir satış, başarılı satış olarak kabul edilmez ve aksine işletmeye zarar olarak yazılır. Her geçen gün artan “tahsil edilemeyen alacaklar” için gerekli ekiplerin kurulması ve yapılanması gerekmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bu tür ekipler oluşturulmuş ve tahsilatlar yapılmaya başlanmıştır.

Bu kitap, tahsilatın nasıl yapılması gerektiğini, tahsilat yapabilmek için gereken ince tüyoları ve gerekli donanımları tek tek örnekleri ile açıklayan; hukuk büroları, yönetici ve takım liderleri için yazılmış bir eserdir.
15 yıllık collection yönetim deneyimi ve 5 yıllık profesyonel koçluk esnasında edindiği, bilgi-tecrübe ve karşılaştığı sorunlardan edindiği tecrübeler ile yazılmış olup, içeriği, kapsamı ve hitap ettiği kitle itibari ile ilk Türkçe kitaptır.

  • Etkili İletişimin Önemi

  • Takım Çalışmasının Önemi

  • Çevik Takım Olmanın Önemi

  • Müşterileri İkna Etmenin Sırları
  • Koçluğun İletişimdeki Faydaları

  • Tahsilatta Başarılı Olmanın Adımları

  • Hedeflere Ulaşmanın Yolları
  • Tahsilatları Arttırmanın Yolları

Tahsilat Koçluğu, karşınızdakilerle iletişiminizin kolaylaşması, anlaşılması ve daha nitelikli hale gelmesi için iyi ilişkiler kurmanıza olanak sağlar.

Call center sektöründe collection için çalışanlara koçluk mantığını kazandırmaya yöneliktir. Bununla birlikte, daha iyi iletişime, daha iyi bir yönetime ve daha iyi bir ekip oyununu sağlayabilmek ve geliştirebilmek için yararlı olabilecek bilgi ve denetimler içerir. Etkili iletişim becerilerinizi geliştirmenize ve başarılı bir tahsilatçı olmanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Bu kitap bir finans veya muhasebe kitabı değildir. Alacak tahsilatı performansını arttırmak isteyen avukat, yönetici ve takım liderleri için bazı yöntemleri barındırmaktadır.

 Belki de artık bu sektörde takım lideri, süpervizör gibi yetkin kişiler ’Tahsilat Koçu’ kimliğine bu kitap ile geçebilir.

Satın almak için: Seçkin Yayın Evi